ترخیص کالا از گمرک ترکیه در سریعترین زمان

21 جولای 2022
0 دیدگاه
ترخیص کالا از گمرک ترکیه در سریعترین زمان

ترخیص کالا از گمرک ترکیه در سریعترین زمان

ترخیص کالا از گمرک ترکیه در سریعترین زمان

در این مقاله در مورد ترخیص کالا از ترکیه و واردات و صادرات به این کشور را برای شما همراهان ترکیه هلپر به صورت کاملا شفاف توضیح میدهیم. در سال های اخیر به دلیل تحریم های بین المللی که به کشور ایران وارد شده واردات کالا از کشورهایی نظیر آلمان، کره جنوبی، ژاپن، ایتالیا و … کاهش چشم گیری داشته. از این رو کشور ترکیه و موقعیت بین المللی این کشور باعث شده تا واردات از کشور ترکیه رونق زیادی پیدا کند که البته برای این کار باید قوانین مربوط به ترخیص کالا از ترکیه را بلد باشید.

قوانین ترخیص کالا از ترکیه و گمرک این کشور

همانطور که گفته شد کشور ترکیه یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران است و از این رو قوانین گمرک کشور ترکیه و ترخیص کالا در این کشور بسیار شفاف و مشخص است تا از ورود و خروج کالا به صورت غیر قانونی جلوگیری کند.

در این قوانین لیست کالاهای مجاز قید شده است که در ادامه به انها میپردازیم. اولین کالا در لیست ترخیص کالا از ترکیه لباس و پوشاک ترکی است. تمامی موارد لباس مردانه، لباس  زنانه، لباس بچه گانه، کاپشن، کت، ژاکت، جوراب، ساپورت و … در لیست کالاهای مجاز ترخیص کالا از ترکیه میباشد. قطعات لوازم یدکی، سوییچ کنترل، ژنراتورهای برقی و … دسته بعدی لوازم مجاز و آزاد در لیست مجاز ترخیص کالا از ترکیه میباشد. در بخش بعدی لیست ترخیص کالا از ترکیه تجهیزات مربوط به ساخت و ساز ساختمانی مانند شیرآلات، لامپ، درب و پنجره و … است. کالاهای پلاسکو و نساجی نیز جز مواردی هستند که جز اقلام آزاد در لیست ترخیص کالا از ترکیه است و کاربر زیادی دارد. این اقلام جز اقلامی هستند که بیشترین درخواست را دارند. در نهایت گزینه اخری که در لیست اقلام و لوازم مجاز ترخیص کالا از ترکیه لوازم خانگی مثل سرویس آشپزخانه، بلوریجات و … میباشد.

بررسی بازار ترکیه برای ترخیص کالا

کشور ترکیه بعد از فروپاشی سال 2000 تصمیم به اقدامات اساسی گرفت. بعد از گذشت 19 سال در سال 2019 توانست در جمع 20 کشور برتر در زمینه صادرات قرار گیرد و هم اکنون نیز در بین این لیست کشورهای برتر قرار دارد. اقلام کشاورزی و پوشاک ترکیه یکی از پر متقاضان در امر صادرات از کشور ترکیه را دارد و کشور ایران روزانه واردات زیادی از این کشور دارد. به طور کلی کشور ترکیه صادرات اقلامی مانند طلا و جواهرات، ماشین آلات، لوازم نساجی، محصولات کشاورزی، پوشاک، پارچه، مبلمان، لوازم خانگی، دارو و زغال سنگ را در صدر لیست ترخیص کالا از کشور ترکیه دارد. از این رو ترخیص کالا از ترکیه کار دقیق و مهمی است تا بتوان کالا را از مرز کشور ترکیه عبور داد و برای این موضوع در ادامه توضیحاتی را ارائه میدهیم.

قوانین تجارت ترکیه و ترخیص کالا از این کشور

اولین قدم برای انجام فرایند ترخیص کالا از ترکیه داشتن یک شرکت ثبت شده در کشور ترکیه است.

البته این موضوع هم قابل ذکر است که موسسه ترکیه هلپر خدمات ثبت شرکت در کشور ترکیه به همراه حساب بانکی شرکتی را به صورت کامل و صد در صد برای مشتریان محترم خود انجام میدهد.

بعد از آن باید به قوانین گمرک ترکیه نیز آشنا باشید.

برای مثال چند مورد از موارد و قوانین گمرک برای ترخیص کالا از ترکیه را در ادامه به شما میگوییم.

  • فاکتور خرید و لیس اجناس خریداری شده
  • ارائه گواهی بیمه برای ترخیص کالا از ترکیه
  • مجوز ورود به ایران از ترکیه به همراه اقلام اعلام شده
  • مجوز واردات و صادرات از ترکیه به واسطه شرکت ثبت شده در ترکیه

یکی از خدماتی که موسسه ترکیه هلپر به مشتریان خود ارائه میدهد، قرارداد با بهترین شرکت های ترخیص کار ترک با سابقه درخشان است.

این شرکت ها به صورت کامل ترک هستند اما برای سهولت شما مترجم فارسی زبان نیز در این شرکت ترخیص کالا از ترکیه فعالیت میکند.

هزینه های ترخیص کالا از ترکیه

هزینه کلی ترخیص کالا از مبدا ترکیه به سمت ایران فاکتور های مختلفی دارد که با توجه به حجم و نوع کالا مشخص میشود. اما هزینه هایی که باید برای ترخیص کالا از ترکیه در نظر داشته باشید هزینه بارگیری کالا، انبار، بازرسی، اخذ مجوزهای عبوری، حمل و ترانزیت کالا به ایران و … میباشد.

ترخیص کار گمرک رسمی

چنانچه بسته ای از خارج ترکیه به شما ارسال شده است و شما فاقد شرکت رسمی هستید بهترین کار کمک گرفتن از یک ترخیص کار ترک می باشد. شرکت ترکیه هلپر با مذاکره رسمی با افراد ترخیص کار رسمی امکان ترخیص کالا در کمترین زمان را برای شما فراهم کرده است. برای اینکار داخل واتس اپ به کارشناسان ما پیامی ارسال کنید.

نکات مهم ترخیص کالا از ترکیه

برای صادرات و ترخیص کالا از ترکیه باید بسیار دقیق و حساب شده کار خود را انجام دهید. حتی اگر سابقه ترخیص کالا در ایران یا هر کشور دیگری را دارید پیشنهاد میشود برای انجام این کار در ترکیه از افراد متخصص یا شرکت های ترخیص کار استفاده کنید. از آنجایی که ممکن است به قوانین ترخیص کالا از ترکیه اشنا نباشید ممکن است متحمل ضررهای زیادی شوید. پس بهتر است برای حذف این ضررها برای ترخیص کالا از مبدا ترکیه با افراد متخصص و حرفه ای در این کار مشارکت داشته باشید. ترکیه کالاهای بسیار با کیفیت نظیر پوشاک، مبلمان، دارو، ذغال سنگ، پارچه، محصولات کشاورزی دارد که همیشه برای این نوع اقلام در ایران مشتریان خود را دارند.

ارسال دیدگاه