بیمه سلامتی دولتی SGK در ترکیه

25 جولای 2022
0 دیدگاه
بیمه سلامتی دولتی SGK در ترکیه

بیمه سلامتی دولتی SGK در ترکیه

بیمه سلامتی دولتی SGK در ترکیه

بیمه ی دولتی یا همان SGK

افرادی که از این بیمه استفاده میکنند تحت پوشش بیمه خدمات درمانی رایگان هستند که از خدمات رایگان بیمارستانهای دولتی و بعضی داروخانه هایی که با این بیمه قرارداد دارند برخوردار میشوند . دانشجویانی که اتباع خارجی هستند بعد از ثبت نام در دانشگاه تا سه ماه مهلت دارند تا به اداراتی که وابسته به این بیمه هستند مراجعه کنند و با پرداخت حق بیمه یکساله خودشان از بیمه  SGK بهره ببرند . همچینن افرادی که مشغول کار در ترکیه به صورت قانونی هستند با پرداخت حق بیمه تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند. گروه دیگری که از افراد می توانند از خدمات بیمه SGK استفاده کنند کسانی هستند که ثبت شرکت در ترکیه انجام داده اند.

قیمت بیمه SGK

قیمت این بیمه نسبت به سال جدید در حال تغییر است و برای گرفتن اطلاعات درباره قیمت باید به سایت مربوطه مراجعه کنید . قیمت این بیمه در سال 2020 مبلغ  976 لیر است .

بیمه خصوصی و SGK

از آنجا که همه افراد مشمول بیمه  SGK نمی شوند بیمه های جایگزین بیمه های خصوصی هستند افرادی که تحت پوشش بیمه های خصوصی قرار میگیرند از خدمات بیمارستان های خصوصی و طرف قرارداد با بیمه ها بهره مند میشوند. و خدمات این بیمه تا سقف 60 درصد تخفیف دارو و 2500 لیر خدمات رایگان به مشتریان خود است . حق بیمه نسبت به شرکت هایی که این بیمه ها را ارئه میکنند متفاوت است و بستگی به سن بیمه شونده نیز دارد و قیمت آنها در حال تغییر میباشد . توصیه ما به شما این است که اگر بیماری خاصی ندارید و یا تعداد دفعات مراجعه شما به پزشک کم است از بیمه sgk استفاده نکنید چون قیمت این بیمه در ترکیه بسیار بالا است و برای تمامی افراد توصیه نمیشود . بیمه خصوصی برای افراد مناسبتر و مقرون به صرفه تر است .

ییمه مخصوص اقامت در ترکیه

این نوع بیمه فقط برای گرفتن اقامت در ترکیه کاربرد دارد و هیچ کاربرد پزشکی ندارد و فقط برای اینکه شما کارت اقامت بگیرید باید این بیمه را داشته باشید که قیمت بسیار پایینی دارد و نسبت به شرکتی که بیمه را صادر میکند و سن شخص متغیر است و کاربرد دیگری ندارد .

ارسال دیدگاه